1808J0630822KDT
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 1808
DataSheet
1808J0630822KDT PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)