A331K15X7RF5UAAP
Description
A 50V 330PF 10% X7R AMMO E3 AUTO
DataSheet
A331K15X7RF5UAAP PDF
Type Description
Series:A...P
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 160°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.150" L (2.60mm x 3.80mm)