CKC33C223KJGACAUTO
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
KC-LINK 3640 22NF 1700VDC C0G
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CKC33C223KJGACAUTO PDF
Type Description
Series:KC Link Auto C0G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1700V (1.7kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)