
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GR7 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 350V |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GR731CW0BB473KW03L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 2225
CAP CER 10000PF 100V X7R 1812
CAP CER 18PF 1KV NP0 1111
CAP CER 0.047UF 350V 1206
XTAL OSC VCXO 707.3520MHZ LVPECL
IC CCD DRIVER 2-PHS HS 8-SOIC
8T 28C 26#20 2#16 SKT RECP