C317C912F5G5TA
Description
CAP CER 9100PF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C317C912F5G5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:9100 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)