
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 1200V (1.2kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of 1808Y1K26P80DCR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.056UF 25V U2J 1812
CAP CER 0.012UF 10V U2J 1812
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
CAP CER 0.022UF 500V X7R AXIAL
CAP CER 6.8PF 1.2KV C0G/NP0 1808
CONN MOD JACK 8P2C R/A UNSHLD