1812Y2000184MER
Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1812
DataSheet
1812Y2000184MER PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.18 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)