C5750X7R2J224M230KA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C5750X7R2J224M230KA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)