CKG57KX7S1C476M335JH
Description
CAP CER 47UF 16V X7S SMD
DataSheet
CKG57KX7S1C476M335JH PDF
Type Description
Series:MEGACAP, CKG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.138" (3.50mm)