1206D121J501KHT
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206D121J501KHT PDF
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.064" (1.63mm)