FK14X5R1E335KR006
Description
CAP CER 3.3UF 25V X5R RADIAL
DataSheet
FK14X5R1E335KR006 PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)