C3216X6S0G686M160AC
Description
CAP CER 68UF 4V X6S 1206
DataSheet
C3216X6S0G686M160AC PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:Low ESL
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)