C0805X7R500-270KNP
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 27PF 50V X7R 0805
DataSheet
C0805X7R500-270KNP PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.058" (1.47mm)