MR052C391KAA
Description
CAP CER 390PF 200V X7R RADIAL
DataSheet
MR052C391KAA PDF
Type Description
Series:Ceralam® MR
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:390 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)