K123K15X7RH5UL2
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R RADIAL
DataSheet
K123K15X7RH5UL2 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)