CKC18C622JCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 6.2NF 500VDC C0G
DataSheet
CKC18C622JCGAC7210 PDF
Part Status:Active
Capacitance:6200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.061" (1.55mm)