1210J0500153GCT
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1210
DataSheet
1210J0500153GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)