LD02ZC222KAB2A
Description
CAP CER 2200PF 10V X7R 0402
DataSheet
LD02ZC222KAB2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.56mm)