C1005C0G2A221J050BA
Description
CAP CER 220PF 100V C0G 0402
DataSheet
C1005C0G2A221J050BA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)