CKG57NX7R2J474M500JH
Description
CAP CER 0.47UF 630V X7R SMD
DataSheet
CKG57NX7R2J474M500JH PDF
Type Description
Series:MEGACAP, CKG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (Stacked)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.217" (5.50mm)