MA0805CG511J500
Description
CAP CER 510PF 50V C0G/NP0 0805
DataSheet
MA0805CG511J500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:510 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)