C1210Z5U250-474ZNE
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.47UF 25V Z5U 1210
DataSheet
C1210Z5U250-474ZNE PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)