CGJ5L2X7R0J155K160AA
Description
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 1206
DataSheet
CGJ5L2X7R0J155K160AA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)