CGA5L2X8R1E105K160AA
Description
CAP CER 1UF 25V X8R 1206
DataSheet
CGA5L2X8R1E105K160AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)