C0805C330J5GALTU
Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
DataSheet
C0805C330J5GALTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G SnPb
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)