VY1102M35Y5UQ6BV0
Description
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
DataSheet
VY1102M35Y5UQ6BV0 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:760VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)