CHV1206N630472KCT
Description
CAP CER 4700PF 630V C0G/NP0 1206
DataSheet
CHV1206N630472KCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)