K392K15X7RF53L2
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
DataSheet
K392K15X7RF53L2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)