C335C222FAG5TA7301
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C335C222FAG5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)