GMC10X7R471M50NT
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
DataSheet
GMC10X7R471M50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)