1812Y0250123MCTE03
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812Y0250123MCTE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (X2Y), Soft Termination
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)