C1206X333JMGEC7210
Description
CAP CER 1206 33NF 63V C0G 5%
DataSheet
C1206X333JMGEC7210 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)