1812J5000103MDT
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
DataSheet
1812J5000103MDT PDF
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)