CHV1812N3K0101KXT
Description
CAP CER 100PF 3KV X7R 1812
DataSheet
CHV1812N3K0101KXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)