1410J1000124MXRE03
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1410
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1410J1000124MXRE03 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (X2Y)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1410 (3727 Metric)
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)