VY1471K31Y5UQ63L0
Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
DataSheet
VY1471K31Y5UQ63L0 PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:760VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)