1206J0250182JCR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1206J0250182JCR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)