12063D475KAT2A
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
DataSheet
12063D475KAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)