C1812C944J5JLC7800
Description
CAP CER 0.94UF 50V U2J 1812
DataSheet
C1812C944J5JLC7800 PDF
Type Description
Series:KONNEKT Comm U2J
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.94 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.154" (3.90mm)