CCD-BOOF223Z102K0AD
Description
CAP CER 0.022UF 1KV Y5V RADIAL
DataSheet
CCD-BOOF223Z102K0AD PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C