GMC21CG330J100NTQ
Description
CAP0805 COG 33PF 5% 100V
DataSheet
GMC21CG330J100NTQ PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)