
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VY2 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 300VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.591" Dia (15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.748" (19.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10500 |
Current price of VY2103M59Y5VS6UV7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 0805
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210
CAP CER 0.1UF 16V X7R 2225
CAP CER 10000PF 300VAC Y5V RAD
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
OSC XO 768MHZ 1.8V CML
TOOL ACCY