CL10C151JB8NNND
Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
DataSheet
CL10C151JB8NNND PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)