
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R Tip-Ring |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of C1825C684JARACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
CAP CER 1PF 6.3V NP0 0201
CAP CER 0.68UF 250V X7R 1825
IC REG LINEAR POS ADJ 8A TO220-5
RES 61.9K OHM 0.5% 1/3W 2010