
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Epoxy Mountable |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of CGA3E2C0G1H180J080AD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
CAP CER 0603 9.1PF 50V ULTRA STA
CER CAP
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1808
CAP CER 180PF 100V X7R 1206
CAP CER 100PF 300V C0G/NP0 1111
CAP CER 18PF 50V 0603 EPOXY