C2225C474K2RAC7800
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2225
DataSheet
C2225C474K2RAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)