C0805X682F5GEC7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 50V C0G 1%
DataSheet
C0805X682F5GEC7210 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)