HV1812Y182KXHARHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HV1812Y182KXHARHV PDF
Type Description
Series:HV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)