
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0306 (0816 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 0306YD104MAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 1825
CAP CER 0805 560PF 25V ULTRA STA
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
CAP CER 1812 510PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0306
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 220PF 500V X7R 1825