GCJ188R92A223KA01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.022UF 100V X8R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GCJ188R92A223KA01D PDF
Type Description
Series:GCJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)